KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı düzenledi.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı düzenledi.

"ON KITA BİR VATAN İLELEBET İSTİKLAL "

 

Kurtuluş Savaşımızın amacını ve ruhunu, aziz milletimizin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren ve her mısrası tarih, vatan ve bayrak aşkı kokan İstiklâl Marşımızın Kabulünün 100. yıldönümü ve büyük şair ve dava adamı, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü ilçe programımız, ölümsüz marşımızın dizelerinde hissettiğimiz millî ve manevi ruhu yansıtacak ve yaşatacak şekilde, Milli Mücadelemizin amaç ve ruhuna uygun olarak ilçe protokolümüz, daire amirleri, kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri ve öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Aziz milletimizin tüm fertlerinin aynı heyecan ve imanla verdiği İstiklal Harbi'nin manifestosu konumunda olan ve bugün yediden yetmişe herkesin aynı inanç ve heyecanla okuduğu, ezberlediği ve haykırdığı İstiklal Marşımızı 100 yıl önce kaleme alarak kahraman ordumuza ithaf eden Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un saygı, minnet ve şükranla anıldığı program, Covid-19 salgınının yayılımını azaltabilmek ve olası bir bulaşın önüne geçebilmek amacıyla salgın dönemi tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Birlik, beraberlik duygularımızı harekete geçirerek bayrak ve vatan aşkımızı en güzel yansıtacak şekilde hazırlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT, milletimizin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren, her okunduğunda birliğe ve beraberliğe ilham olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılında yaptığı duygu dolu konuşmada bugün Türkiye toprakları üzerinde özgürce yaşamamızı sağlayan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, onunla birlikte hareket eden dava arkadaşlarına ve kahraman ordumuza; bize böylesine anlamlı bir marş hediye eden Mehmet Akif Ersoy'a ve İstiklal Marşımızın bestesini yapan Osman Zeki Üngör'e şükranlarını ileterek ve bu değerli büyüklerimizin hatıraları önünde saygıyla eğildiğini ifade etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yanı sıra Milli Mücadele günlerine ve Milli Marşımızın yazıldığı günleri anlatan sinevizyon gösterisinin izlendiği ve öğrencilerimiz tarafından duygu dolu şiirlerin okunduğu program İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın" sözleriyle sona erdi.

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de Anadolu'nun dört bir yanında devam eden Millî Mücadelemizin ruhunu ve kararlılığını yansıtan, milli mücadelemize coşku kazandıran ve zalime, sömürgeciye boyun eğmeyen ve dünyaya meydan okuyan bir direnişin destanı olan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılını bir kez daha kutluyor; İstiklal Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve kahraman şehit ve gazilerimiz ile İstiklal Marşımızın eşsiz dizelerini aziz milletimize armağan eden İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.