KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye TOKAT, şube müdürleri, yöneticiler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törenle, Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören daha sonra Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen programla devam etti.
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı.

   2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu´nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Öğrenciler tarafından İlköğretim Haftası ile ilgili şiirlerin okunmasının ardından program İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT’ın İlköğretim Haftasının anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasında;  

“Sayın Kaymakamım, Garnizon komutanım,

       Belediye Başkanım Saygıdeğer Daire amirleri,

       Pek Kıymetli Meslektaşlarım, Mesai Arkadaşlarım,

       Değerli Basın mensupları, Veliler, Misafirler,

       Gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrencilerim,

    Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. 

       2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başta çocuklarımız olmak üzere tüm Milli Eğitim Camiasına, siz değerli velilerimize, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

      2017–2018 Eğitim Öğretim Yılı “İlköğretim Haftası” kutlama programına hepiniz hoş geldiniz…  

  Kıymetli Hazirun, Eğitimin millet hayatındaki yeri inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir.

 Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü hamleyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.

İlçemiz 2016-2017 eğitim öğretim yılı eğitim başarımız yüksektir. Ortak sınavlarda Türkiye derecelerimiz mevcuttur.

 İlçemizde ortaöğretim kurumlarımızdan mezun olan ve LİSANS YERLEŞTİRME SINAVINA GİREN öğrencilerimizin başarısı her geçen yıl artmaktadır.

Eğitimde ülkemizin lokomotifi olan illerin başında yer alan Kırklareli’mizin bu başarısındaki yeri büyük olan Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün dinamik eğitimci kadrosuyla 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında başarı çıtamızı daha da yükselteceğimize inancım tamdır.

Sayın Kaymakamım, 2017 -2018 eğitim öğretim yılında Eğitim kadromuzda bulunan 18 okul öncesi öğretmeni, 94 sınıf öğretmeni, 92 ortaokul branş öğretmeni, 125 ortaöğretim branş öğretmeni ve 42 yönetici kadromuzla eğitim öğretime başlamaktayız. İlçemizdeki anaokullarımızda 442, ilkokullarımızda 1545, ortaokullarımızda 1724, ortaöğretim kurumlarımızda 1651 öğrencimizle birlikte toplamda 5484 öğrencimiz eğitim kurumlarımızda siz değerli öğretmenlerimizi beklemektedir. Okul öncesinde 23 derslik, İlkokullarımızda 102, ortaokullarımızda 67 ve ortaöğretimde 79 dersliğimizle 2017 – 2018 eğitim öğretim yılına hazır bulunmaktayız.

Her yıl yürüttüğümüz Ulusal Ajans ve Trakya Kalkınma Ajansı Projelerimizle Babaeski Milli Eğitim Camiasının öğretmenleri ve öğrencilere çeşitli eğitimler verdirilmekte ve imkanları arttırılmaktadır.

2017 2018 Eğitim Öğretim yılında, Okul Öncesi, 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığımızın yenilediği müfredat Programlarıyla Eğitim Öğretime başlayacaklardır. Bu konuda Bakanlığımız gerekli çalışmaları tamamlamış olup önümüzdeki yıl tüm sınıf seviyelerinde yenilenen müfredat programları ile eğitim öğretime devam edilecektir. Bu konuda öğretmenlerimiz yenilenen öğretim programları hakkında Eylül Ayında eğitimlere alınmış olup Ekim ayı içerisinde tüm velilerimize ulaşılarak yenilenen müfredat hakkında velilerimiz de bilgilendirileceklerdir.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler;
Ülkemiz, çok uzak bir zaman değil, 15 yıl önceye kadar okuyabilmek uğruna kilometreleri çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, bir sınıfta doksan, bir sırada birlikte oturan beş öğrenciden, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden Akıllı tahtalarla tabletlerle eğitim aldığınız, köyünden beldesinden servisle alınıp okuluna taşındığı, hiçbir ferdin eğitim almasına engel bırakmayan bu günlere geldi. Sizler, okulumuzda, tek kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinde eğitim göreceksiniz.  Sizlerden tek isteğimiz, çok çalışmanız, VATAN MİLLET BAYRAK sevgisiyle yüreğinizi benliğinizi doldurmanızdır.

Unutmayınız ki öğretmenleriniz ve velileriniz zorlandığınız her konuda her zaman size destek olacaklardır.    

          Okullarımız anne-baba şefkatindeki öğretmenlerinizle, dağıtılmaya hazır durumda ücretsiz ders kitaplarınızla sizleri bekliyor. Bu eğitim öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, sosyal ve kültürel yanınızı geliştirerek, sizlere güvenen bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyoruz. Eğitim hayatında her birinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum. 

Saygıdeğer Veliler;

Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız. Onlara avucunuzda bir kuşu tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu sonuna kadar açarsanız kuş elinizden uçar gider; avucunuzu sıkı sıkıya kapatırsanız da ölümüne sebep olursunuz.    

         Öğrencilerimiz için amacımız onlara sadece bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmekti

Sevgili öğretmenlerim, Kıymetli Meslektaşlarım; Öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Başöğretmenimiz Atatürk’ün “Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur.” Ve “Hayatta en hakiki yol gösterici ilimdir.” Düsturu ile çıktığımız yolda Birinci vazifemiz iyi insanı inşa etmektir. Yaratılanı YARADAN’dan ötürü seven insanı inşa etmektir.

            Gönlüne ve vicdanına hükmedemediğimiz insanın aklını bilgiyle doldurmak, zehir üreten biyokimyacılar, silah üreten mühendisler, virüs üreten hackerler, kendi bankasını soyan ekonomistler, şehri beton yığınına çeviren mimarlar, egosunu tatmin etmek için hizmet değil zulmet üreten amirler, memurlar yetiştirmek demektir.

Bunu 15 Temmuz Gecesi gönlüne vatan millet aşkı yerleştirilememiş sadece zehirli bilgilerle donatılmış beynini aklını satmış insanların milletimize gözünü kırpmadan namluları çevirmesi ile görmüş olduk.

Ey insanlığın parlayan yıldızları öğretmenler, kıymetli meslektaşlarım…

Sevginin hâkim olduğu yürekler inşa etmek için,

Sevginin hâkim olduğu aileler inşa etmek için,

Sevginin hâkim olduğu sokaklar, beldeler,

 Ülkeler inşa etmek için,   

 İNSAN YETİŞTİRMEKTİR GÖREVİMİZ.

 Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış kahraman bir milletin evlatları olarak istiklalimizin ve birliğimizin teminatı olan TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN ve TEK DEVLET ilkesine sıkı sıkıya sarılacak, ülkemizi daha müreffeh ve daha güçlü yarınlara hazırlayacak olan ÜLKEMİZİN GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARIMIZI, GENÇLERİMİZİ SİZLER YETİŞTİRECEKSİNİZ.

                Bizler nasıl ki Çanakkale Ruhuyla büyüdüysek ve bu ruhla Cumhurbaşkanımızın, başkomutanımızın emriyle tankların altına yattıysak mermilerin önüne çıktıysak, Bugünün çocuklarını, gençlerini Çanakkale Ruhunun Yanında 15 Temmuz Ruhunu ekleyerek yetiştirmek bizim en büyük görevimiz olacak. Evlatlarımıza ilk dersinizde Vatanı olmayanın Hiçbir şeyi olmayacağını. Vatansız Kalmaktansa Ölmenin daha Yeğ olduğunu ilmek ilmek işleyerek öğretin.

 Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakârlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkıdır.

         Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehadete yürümüş ve ebediyete göç etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve mihnetle anar, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve başarı dileklerimi sunar, bu güzel gününde yanımızda olduğunuz için Değerli Misafirlerimize teşekkür ederim…” dedi.

          Öğrencilerin gösterilerinin ardından tören sona ermiştir.

 

21-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-2017

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.