KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

SANKİ HER TARAFTA VAR BİR DÜĞÜN! ÇÜNKÜ EN ŞEREFLİ, EN MUTLU GÜN!

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılarak millî iradenin ve ulusal egemenliğin her türlü iradenin üstünde olduğunun tescil edildiği,  egemenliğin milletin iradesine bırakıldığı, milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı tarih olması itibariyle Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. Yılı etkinlikleri kapsamında ilçemizde günün anlam ve önemine binaen etkinlikler gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçe programımız; ilçemiz protokolü, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılım sağladığı Çelenk Sunma Töreni ile başladı. İlçemiz Tören Alanı'nda gerçekleştirilen programda,  Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çelengi sunularak Atamızın huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun akabinde de İstiklal Marşımızın büyük bir çosku ve heyacanla hep bir ağızdan okunuşunun ardından Tören Alanı'ndaki çelenk programı Atamıza ve onun izinden yürüyerek aziz vatanımız uğrunda canı pahasına mücadele eden ve Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden tüm kahraman ecdadımıza duyulan minnet duygularıyla sona erdi.

 

İlçemiz Tören Alanı'nda gerçekleştirilen çelenk programının devamında da ilçemiz Cumhuriyet İlkokulu'nun koordinesinde hazırlanan kutlama programı Covid-19 salgın tedbirleri kapsamında zoom programı üzerinden gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamımız Sayın Şenol Levent ELMACIOĞLU başta olmak üzere ilçemiz protokülü, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra öğretmenlerimiz ve 101. yılını kutladığımız bu özel ve anlamlı günün asıl sahibi öğrencilerimizin katılım sağladığı ve zoom programı üzerinden gerçekleştirilen program sevinç, mutluluk ve coşku dolu anlara sahne oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT yaptı. Tarihimizin dönüm noktalarından olan ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün geleceğin birer gülü, yıldızı, ikbal ışığı olarak gördüğü çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. Yılı programında yaptığı konuşma ile bayramın asıl sahibi çocuklarımıza seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT, dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı "Yurtta sulh, cihanda sulh" anlayışı ile bütün dünya ile paylaşan tek ülkenin Türkiye olduğunu; büyük geleceklerin, büyük geçmişlerin bilgi ve birikimiyle kurulduğunu; bu özel ve anlamlı bayramın şanlı bir tarihe sahip, kahraman milletimizin evlatları olarak çocuklarımıza armağan edilmesinin, çocuklarımıza verilen değer ile duyulan güvenin en güzel işareti olduğunu ifade ederek bu güvene layık olmak, şanlı tarihinizi bilerek, ülkemize, bayrağımıza, istiklal ve istikbalimize sahip çıkmak için var gücümüzle çalışacağımıza inandığını vurguladı. İki yıldır dünyada ve ülkemizdeki salgın sebebiyle 23 Nisan günü meydanları dolduramadığımızı, lakin çocuklarımızın o minicik yüreklerinin Atatürk ve vatan sevgisiyle dopdolu olduğunu bildiğini de ifade eden Kadriye TOKAT, "gün sizin gününüz, gelecek sizin geleceğinizdir." sözleriyle konuşmasını tamamlarken sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamanız ümidiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bütün vatan şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle andı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT'ın konuşmasının ardından ilçemiz okullarından gelen ve öğrencilerimizin 23 Nisan şiirleri okuduğu videolardan hazırlanan klibin coşku ve heyecanla izlendiği program ilçemiz Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin şiirlerinin okunmasıyla devam etti. Sevgi, özlem ve minnet duygularıyla, coşku içinde okunan şiirlerin akabinde de program İlçe Kaymakamımız Sayın Şenol Levent ELMACIOĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT'ın çocuklarımızın bayram sevincini doya doya yaşamaları ve bu tarifsiz sevinç ve mutluluğun nesiller boyu devamına yönelik temennileri ile sona erdi.

 

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir." sözleriyle açılışını yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. yılını bir kez daha kutluyor; dünyanın tüm çocuklarına armağan edilen bu özel ve anlamlı günün nesiller boyunca daha da artan bir coşku ve heyecanla kutlanmasını en kalbi duygularımızla temenni ediyor; tüm dünya çocuklarına sevgi, barış ve kardeşlik dolu bir dünya diliyoruz.

23-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-2021

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.