KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Programımız, Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa BAYRAK tarafından çelenk konulması ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından Öğretmenler Günü Kutlama Programına Cumhuriyet İlkokulunda devam edildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü

Cumhuriyet İlkokulundaki kutlama proğramında; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa BAYRAK yaptığı konuşmada: “Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.” dedi.

 

Emekli öğretmenlerimiz Ahmet DAL ve Ramazan YARANGÜNÜ’ne Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri ile MEB Ödül Yönergesine göre “Başarı Belgesi” almaya hak kazanan Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet KORKMAZ, Babaeski Ortaokulu Müdür Yardımcısı Erhan ARSOY, Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Yasin ERDOĞAN ve Müdürlüğümüzde görevli VHKİ Mevlana ŞENTÜRK’e başarı belgeleri Sayın Kaymakamımız Mustafa Asım ALKAN tarafından verildi.

Emekli Öğretmenler adına Ahmet DAL konuşma yaptı.

Adaylığı kalkan öğretmenlerimiz Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cenap ŞENER eşliğinde yemin ettiler.

24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen “Öğretmen” konulu yarışmada lise ve dengi okullar arası kompozisyon, ortaokullar arası şiir, ilkokullar arası resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Halk Eğitimi Merkezince hazırlanan müzik dinletisinin ardından öğretmenler günü kutlama programı sona erdi.

 

Ayrıca 21 Kasım Cuma günü; hasta olan öğretmenlerimizin ziyaretleri yapıldı ve vefat eden öğretmenlerimizin kabir ziyaretleri gerçekleştirildi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.