KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BABAESKİ OKUYOR” OKUMA KAMPANYASI

  Toplantı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer KARAMAN başkanlığında, ilçe “Babaeski Okuyor” kampanyası yürütme komisyonunda görevli Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hüseyin CEYLAN ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ali Rıza ÇELİKOK’ın katılımı ile başlamıştır.  
“BABAESKİ OKUYOR” OKUMA KAMPANYASI

 

Toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

“Babaeski Okuyor” kampanyası çerçevesinde düzenlenen “Ortaokullar arası Kitap Okuma Yarışması” nın finali 2 aşamada yapılacaktır. 1.  Aşama; 1.grup 20/01/2015 Salı günü saat 10.00’da ve 2.grup saat 14.00’te, 2.  Aşama; 21/01/2015 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılacaktır.

 

Birinci aşamada yarışmaya katılan 12 okul 2 gruba ayrılarak, gruplar:

 

Birinci Grup: Kuleli Ortaokulu , Alpullu Şeker Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Gaziosmanpaşa İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Büyükmandıra Cumhuriyet Ortaokulu.

 

İkinci Grup:  Karahalil Ortaokulu, Plevne Ortaokulu, Babaeski Ortaokulu, Nadırlı Mehmet Fevzi Özdemir Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Atatürk Ortaokulu okullarından oluşacaktır.

 

Birinci aşama yarışma sonucunda her iki grup toptan değerlendirmeye alınacak. İlk üçe giren okullar ikinci aşamaya katılacaktır. Sıralamada 3. okulla aynı puana sahip tüm okullar ikinci aşama yarışmasına katılacaktır. 2. Aşama yarışma sonucunda puanların eşitliği halinde, sadece puanları eşit olan okullara yedek zarftan sorular sorulacaktır.

 

15’er adetten 5 grup sınav sorusu hazırlanacak ve 5 er adetten 5 grup yedek sınav sorusu olmak üzere toplam 100 soru numaralandırılıp zarflara konulacak ve zarflar kapatılıp imzalanacaktır.

 

Yarışma sınav soruları aşağıda isimleri yazılı sınav yürütme komisyonu tarafından hazırlanacaktır.

1-      Esra AKSOY – Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2-      Firuzan ALÇO  - Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3-      Gülşah TALUM  - Büyükmandıra Çok Programlı Anadolu Lisesi

4-      Özlem Doğan Çakır   -  Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi

 

Sınavlar esnasında hangi okulların soruya doğru yanıt verdiğine komisyon karar verecektir. Ayrıca komisyon puan tablosu tutup, dereceye girenleri tutanak altına alacaktır.

 

Sınavlarda her soruya, soru okunduktan sonra 20 saniye süre verilecektir. Kurallara uymayanların cevapları doğru kabul edilmeyecektir.

 

Başarılı olup, dereceye giren ilk üç okula sertifika verilecektir.

 

Başarılı olup dereceye giren okulların öğrencilerine aşağıdaki hediyeler, daha önce belirlenen ödüller kapsamında verilecektir.

 

1.      Olan okulun öğrencilerine 3 adet dizüstü bilgisayar,

 

2.      Olan okulun öğrencilerine 3 adet 9 inç tablet bilgisayar,

 

3.      Olan okulun öğrencilerine 3 adet 7 inç tablet bilgisayar.

 

Yarışma sunuculuğunu Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Pınar EMİR yapacaktır.

 

Yarışma sorularının sunularının hazırlanmasını Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ali Rıza ÇELİKOK tarafından yapılacaktır.

 

 “Babaeski Okuyor” kampanyası çerçevesinde düzenlenen “Ortaokullar arası Kitap Okuma Yarışması” nın finali Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda yapılacağı için; başta ses ve oturma düzeni olmak üzere tüm organizasyondan Okul Müdürü Hüseyin CEYLAN sorumlu olacaktır.

 

“Babaeski Okuyor” kampanyası çerçevesinde düzenlenen “Ortaokullar arası Kitap Okuma Yarışması” nın finallerine Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda yapılacak olan programı izlemek üzere; başta yarışmaya katılan öğrenciler olmak üzere tüm ortaokullardan başlarında öğretmen ve idarecilerle birlikte velilerinde katılımı sağlanacaktır. Bu konuda gerekli duyuru ve organizasyon ortaokul müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

 

Toplantıda görüşülecek başka bir konu olmadığının belirlenmesinden sonra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer KARAMAN toplantıya katılanlara teşekkür edip, çalışmalarda başarılar dileyerek toplantıyı sona erdirdi.

 

 

Kitap Okuma YarışmasıKitap Okuma Yarışması

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap Okuma YarışmasıKitap Okuma Yarışması

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap Okuma YarışmasıKitap Okuma Yarışması

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap Okuma Yarışması 

 

 

 

 

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.