KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATATÜRK ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

         2015 Yılında Türkiye Ulusal Ajansına yapılan Başvurular için Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA219) Projeleri başvuru sonucunda Atatürk Ortaokulu’nun Projesi Kabul ediledi.          Son başvuru tarihi 31 Mart 2015 olan  Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıkları kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına yapılan Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA219) proje başvuruları değerlendirmeleri sonucunda Babaeski’de çok önemli bir başarı yakalandı.
ATATÜRK ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

ATATÜRK ORTAOKULU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

 

       2015 Yılında Türkiye Ulusal Ajansına Yapılan Başvurular için Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA219) Projeleri başvuru sonucunda Atatürk Ortaokulu’nun Projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul ediledi.

       Son başvuru tarihi 31 Mart 2015 olan  Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıkları kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına yapılan Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA219) proje başvuruları değerlendirmeleri sonucunda Babaeski’de çok önemli bir başarı yakalandı.

        Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansına bu yıl  628 adet Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar proje teklifi başvurusu yapıldı ve  31 tanesi hibe almaya hak kazanmıştır.

       Babaeski Atatürk Ortaokulu adına Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge sorumlusu Nurten Tarıyan,Okul Müdürü Mehmet KORKMAZ,  Atatürk Ortaokulu Öğretmenleri Kansu Arınan, İlke Güvenir, Eray Bilgiç tarafından hazırlanan "Kim Korkar Matematikten! (Maths is fun !)" adlı proje, 628 başvuru arasından Kırklareli’ den seçilen tek proje oldu ve Tüm Türkiye içinden seçilen 31 proje arasında yer almayı başararak  Türk Ulusal Ajansı tarafından  Yarım Trilyon hibe almaya kazandı.

          Kim Korkar Matematikten! (Maths is fun !) adlı proje Atatürk Ortaokulunun koordinatörlüğünde  Polonya Niepubliczne Gimnazjum "Keglik" okulu ve Romanya Scoala Gimnaziala " Ion Creanga" okullarının ortaklığında yürütülecek.

         Proje faaliyetleri  Kasım 2015’de başlayarak 2 yıl devam edecek, 2 yıl sürecinde Atatürk Ortaokulundan 20 öğrenci; 7 gün Polonyada, 7 gün  Romanya’da gerçekleştirilecek proje faaliyetlerine katılırken, Polonya ve Romanyalı öğrenciler Babaeskide gerçekleşek proje faaliyetleri için 7 gün misafirimiz olacak

            “Proje kapsamında; Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje koordinatörü Nurten Tarıyan tarafından geliştirilen ve 2010 yılında eğitimde teknoloji kullanımı proje yarışmasında Türkiye İkincisi olan ve Sabancı Üniversitesi tarafından Eğitimde İyi Örnek kabul edilen Bagiyi Kim Kurtaracak adlı öğretim yöntemi 3 ülkenin öğretmenlerinin ortak çalışması ile Avrupa ülkelerinde de  öğrenim görmekte olan öğrencilerin kullanımına uygun bir öğretim materyali haline getirilecek.” 


ulusal ajans

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.