KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-TWİNNİG PROJESİNİ KAPSAMINDA SERGİ AÇILIŞI

Mimar Sinan İlkokulu’nda E-twinning Projesi kapsamında ülkemizdeki tarihi ve kültürel özellikleri fotoğraf, kartpostal ve yöresel kıyafetleri derlenerek sergi açılışına Babaeski Kaymakamı Tarkan KESKİN, Babaeski Bedediye Başkanı Abdullah HACI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa BAYRAK gerçekleştirti. Açılış sonrası protokol üyeleri, yöresel kıyafet ve fotoğrafları inceleyerek bilgi aldı.
E-TWİNNİG PROJESİNİ KAPSAMINDA SERGİ AÇILIŞI

İLLERİN KÜLTÜR BULUŞMASI MİMAR SİNAN İLKOKULUN ‘DA

      E-twinning okulların avrupaya açılan kapısı ile Ülkemizdeki tarihi ve kültürel özellikleri Mimar Sinan İlkokulunda fotoğraf, kartpostal ve yöresel kıyafetleri derlenerek sergiye açıldı. Farklılıklarımızla beslenecek, ortak değerlerimizle birleşecek ulusal kültür dayanışması projenin başlıca amacıdır. Öğrencilerimizin farklı yöresel kültürlerden öğrencilerle kaynaşması, bu kültürleri ve dolayısıyla ülkemizin zenginliklerini daha yakından tanımaları projenin temelidir. Bu projede öğrencilerin ve öğretmenlerin teknolojinin olanaklarından daha çok yararlanmasına, teknoloji (Web 2.0 araçlarının)kullanımının yaygınlaştırılmasına ve etkileşim, iletişim ortamlarının teşvik edilmesi amaçlandı. Proje ortaklarımız, her ilden bir okul olmak üzere belirlendi. Projeye ortak okulların tamamı resmi Ülkemizin farklı şehirlerindeki farklı kültürlerde yaşayan öğrencileri bir araya getirmeyi ,kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerimizde özgüven, kültürel farkındalık, toplum bilinci kavramlarını somutlaştırmayı, pozitif ayrımcılık çerçevesinde kız öğrencilerimizi toplumsal baskıdan korumayı, ülkemizin tarihi zenginliklerini tanımak, tanıtmak, yeni nesillerde farkındalık oluşturmayı, İklim ortaklığı ve farklılıklarının kültürümüze yansımasını belirlemeyi, Yöresel türkülerimiz ve çocuk oyunlarımızı / halk oyunlarımızı tanımak, tanıtmayı, anladığını ifade etme, yansıtma becerilerini yapılandırmacı öğrenme bünyesine uyarlamayı, proje tabanlı öğrenme yoluyla öğrencilerin başarısını artırmayı, öğrencileri teknoloji kullanımına özendirmeyi, çağdaş, yorumlayan, sorgulayan, analitik düşünen ve ifade eden nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Proje ile öğrenciler

Proje tabanlı öğrenme öğrenci başarılarını yükseltecek, öğrencilere özgüven içinde, bağımsız düşünme becerisi kazandırmayı, öğrencilerinde toplum bilinci kavramı somutlaştı, öğrencilerimiz,toplumdaki gerçek yer ve önemlerini, eşitlik kavramını benimsemeyi, öğrencilerimiz farklı kültürler ile tanışarak hoşgörü duygusunu kazandırmayı, yeni ortama ayak uydurma farklı durumlara alışma alışkanlığı edindiler, tarihi ve kültürel ortak mirasımızı tanıma fırsatı buldular, benzer tarımsal ürünlerimizin farkına varmaları amaçlanıyor.

 

20-05-201620-05-2016

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.