KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT' ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT' ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

"İNSAN BİR KERE ÖLÜR. ÖLECEKSEK ADAM GİBİ ÖLELİM..."

 

İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında etkinlikler düzenlenerek tarihten bugüne nice canlar feda ederek, nice bedeller ödeyerek elde ettiğimiz; varlığımız, mevcudiyetimiz ve Cumhuriyetimizin temeli milli egemenlik ruhumuza; sarsılmaz birlik ve beraberliğimize; istiklal ve istikbalimize haince kastedilen 15 Temmuz 2016 gecesinde canımızdan aziz bildiğimiz cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna göğüslerini tereddütsüzce kurşunlara siper ederek şehadete eren aziz şehitlerimiz rahmet, saygı ve dualarla;  kahraman gazilerimiz de minnet ve şükranla anıldı.

 

Kahraman şehit ve gazilerimizi anmak üzere gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerimiz hafta boyu devam etti. 10-15 Temmuz tarihleri arasında İlçe Müftülüğümüz koordinesinde cami imam hatipleri tarafından 15 Temmuz şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu. Hain darbe girişiminin yıl dönümü olan 15 Temmuz 2021 Perşembe günü ise program Babaeski Şehitliği'nde saat 11.00'da gerçekleştirilen çelenk töreni ile başladı. İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız, Belediye Başkanımız, kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından şehitlikler ziyaret edilerek şehitlik alanında İlçe Müftülüğümüzce Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. Şehitlik alanında gerçekleştirilen törenin akabinde de ilçemiz protokolü tarafından 15 Temmuz gazisi emekli imam Kadir ALTINTAŞ evinde ziyaret edildi. Saat 20.00 itibariyle ise ilçemiz Belediye Başkanlığınca belediye hoparlöründen kahramanlık türküleri çalınmaya başladı. Saat 21.00'da da Babaeski Büyük Cami Meydanı'nda toplanılarak Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. 15 Temmuz Marşı, kahramanlık türküleri ve birlik beraberlik mesajları eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından da yine ilçemiz protokolü, kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Babaeski halkının katılımıyla tıpkı şanlı tarihimizin her sahnesinde olduğu gibi aziz vatanımızı 15 Temmuz 2016 gecesinde de canı pahasına savunan demokrasi kahramanlarımızı anmak ve aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bölünmez bütünlüğüne kastedecek düşmanlara asla fırsat vermeyeceğimizi, her karış toprağı tarihten bugüne şehit kanıyla sulanmış vatan topraklarımıza kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağımızı tüm dünyaya bir kez daha haykırmak üzere Babaeski Atatürk Anıtı (Hükümet Konağı Önü'nde) toplanılarak anma programı gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan, şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualarla devam eden ve 15 Temmuz şehit ve gazilerimizi anmak üzere hazırlanan sinevizyon gösterilerinin, kahramanlık marş, türkü ve şiirlerinin yer aldığı ve 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüz ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzce organize edilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerin verildiği program saat 00.13'te ilçemizin tüm camiilerinde sela verilmesi ve duaların okunması ile devam etti. Sala ve duaları takiben başlayan ve sabah namazı öncesi okunan sela ile sona eren demokrasi nöbetinin ardından da program sona erdi.

 

Bizler de Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu vesileyle, şehitlerimizin aziz ve mübarek hatıraları önünde bir kez daha söz veriyoruz ki; üzerinden asırlar geçse bile kahramanlarımızın şehadetleriyle hayat bulan bu kutlu destanı asla unutmayacak, şehitlerimizin asil ve temiz kanlarıyla sulanan bu toprakları her hal ve şart altında canımız pahasına koruyacağız. İnsanı insan yapan hasletlerin, vatanı vatan yapan değerlerin en mükemmel örneğini oluşturan bu şanlı direnişi, vatan aşkıyla kutsanmış bir yaşama bilincine dönüştürecek ve yarınlara istikamet çizen zaman ötesi bir ruh olarak muhafaza edeceğiz!

 

15 Temmuz gecesinde tarihten bugüne şehitlerimizin mübarek kanı ile sulanmış aziz vatanımızın bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve dualarla; kahraman gazilerimizi en derin şükranlarımızla anıyor; kahramanlık öyküleri ile bezenmiş tarihimizden ilhamını alan sarsılmaz milli birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek var olacağını; temeli bağımsızlık ve milli egemenlik olan aziz devletimizin kalplerimiz ve ruhumuzdaki vatan sevgisi ile ilelebet payidar kalacağını bir kez daha inanç ve gurur ile haykırıyoruz...

 

Rahmet, minnet ve şükranla...

 

                                                                                                                                                                                                                                                               Kadriye TOKAT

                                                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.