KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışıyla başlayıp, Cumhuriyetin kurulmasıyla neticelenen bağımsızlık mücadelesi, Milletimiz ve Ülkemiz için, gelecek adına atılan önemli bir adımdır. 19 Mayıs tarihinin, aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara verilen büyük sorumluluğun da göstergesidir. Nitekim gençlerimiz de 15 Temmuz'da bu güveni boşa çıkarmamış ve büyükleriyle birlikte demokrasiye sahip çıkmışlardır.

Sevgili Gençler; vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha ileri noktalara taşımak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çok çalışmalısınız. İdeallerinin peşinden kararlılıkla giden, güçlü, dinamik, özgüvenli, milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda büyük bir özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Dünya olarak zor günler geçirdiğimiz bu salgın sürecinde sizlerden uzakta bir 19 Mayıs yaşamaktayız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor, sizlerle gurur duyuyorum.

19 Mayıs aynı zamanda bir spor bayramıdır. Spor; sağlıklı bir bünye, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak durma ve boş vakitleri değerlendirme açısından hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün vatandaşlarımızın, öncelikle de Sevgili Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Savaşı´nın bütün kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yad ediyorum.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Bayramınız Kutlu Olsun...

 

 

                 Kadriye TOKAT

   Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.