KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye TOKAT'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı


Aydınlık yarınların güvencesi olan Sevgili Öğrenciler;

Cumhuriyet Güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı daha ülkemizin içinde bulunduğu Korona Virüs tehlikesi yüzünden   evlerimizde ailemizle birlikte sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Yüreğinizdeki 23 Nisan coşkusunu, sevgisini, resimlerinizle şiirlerinizle, şarkılarınızla, 23 Nisan için yaptığınız süslemelerinizle tüm dünyaya gösteriyorsunuz.

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ.

23 NİSAN BİZİM EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ.

Bugün tam tamına 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan ilk Milli Meclis olan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram yapalım diye çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek ÇOCUK BAYRAMIDIR. 

Cumhuriyet'imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ve onun "Milletin Bağımsızlığını Yine Milletin Azim ve Kararlılığı Kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdesiydi.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı, Birlik ve Beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, Ulusal Egemenlikti, Demokrasiydi, Sevgiydi, Kardeşlikti, Barıştı, Türkiye'mizin aydınlık yarınlarıydı. O Büyük günün ardından hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönüllere tutuşmuş bir millet, çok yakın zamanda şahit olduğumuz15 Temmuz'da ve halihazırda içinde bulunduğumuz Kovid 19 Pandemi sürecinde olduğu gibi de birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

 

Tüm Dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve Dünya Çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. 

Sevgili Öğrenciler, Sevgili Gençler, Aydınlık Geleceğimizin Aydınlık Yüzleri;

Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözüm olacak eleştirilerde bulunabilen, günceli, çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan   çıkarmayın. Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Gün milli birlik ve beraberlik günüdür. Milli birliğimizi be beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savası ruhunu, Kurtuluş Savaş'ı ve Milli mücadele ruhunu asla unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan her türlü bölücü örgütler ve düşmanlara karşı, her zaman vatanı seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bireyler yetiştirelim. Hızla değişen bu dünyada Ülkemizin adını Milli ve manevi değerlere bağlı kalarak, bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdıralım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Arkadaşlarını, milletimizin var olduğu günden beri vatan mücadelesinde görev yapmış ahirete intikal eden tüm Şehitlerimizi Rahmetle anıyor, Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİĞİMİZİ bilmenizi istiyor, hepinizin o ışıl ışıl gözlerinden öpüyorum.  

Sağlıkla ve Esenlikle Kalınız. 

Nice nice yüzyıllara 23 Nisan ......

 

 

Kadriye TOKAT

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.