KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa BAYRAK´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz      Mustafa BAYRAK´ın Öğretmenler Günü Mesajı

 


Öğretmenler, bir milleti en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye’sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal sorumluluk isteyen bir vazifeyi icra etmektedirler. Türkiye’nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlere aittir. Bu millet, öğretmenlerimizin emekleri ve özverili çalışmaları sayesinde medeniyet yürüyüşünü azimle sürdürmektedir.

 

 

Edirne’den Kars’a Kırklareli’nden Van’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz,  her türlü övgüye ve takdire layıktır. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Zira bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti,  muhabbeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla, hürmetle eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.

 

Türkiye gelecekteki hedeflerine, dünyadaki değişime bigâne kalmayan, kendini yenileyen, genç nesilleri dünün ve bugünün şartlarına göre değil, yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerle ulaşacaktır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.


      2023 yılında 100. Yılını kutlayacak olan Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu topraklarındaki 1000. Yılındaki ideallerine de, öğretmenlerin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli ve kaliteli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ulvi görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve minnetle  selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.