KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadriye TOKAT'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

Çanakkale Destanını, 105. yılında büyük bir gururla ve övünçle kutlarken, bu mukaddes toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de bu vesileyle bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyoruz.

Küllerinden doğan Türk milleti,  ecdadından ve tarihinden aldığı güçle yeni destanlar yazmaya her zaman hazır bir millettir. İstiklal ve istikbal mücadelesini tarihin her döneminde verip, şanlı mazisine kahramanlık destanları yazdıran bir millete mensup olmanın onurunu yaşadığımız bu önemli tarihler, bizlere vatanımızı miras bırakan ecdadımıza minnet borcumuzu göstermemize de vesile olmaktadır.

"Ben size taarruzu emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum." diyerek eşine az rastlanır bir varoluş mücadelesi veren milletimiz, yokluk ve imkansızlıklara rağmen tarihin akışını değiştirerek tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" mesajı vermiştir.

Tarihin her döneminde vatan topraklarını korumak ve kollamak için önüne konan engelleri aşan bu milletin cesareti ve kararlılığı sayesinde, huzur, güven, birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız bu toprakları canımız pahasına korumaya devam edecek ve 105 yıl önceki bağımsızlık ruhunu aynı kararlılık, aynı azimle ilelebet yaşatacağız.

18 Mart Şehitler Günü'nde, üzerinde yaşadığımız şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızı bizlere emanet bırakan başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                 

Kadriye TOKAT

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü

 


 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi

 

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.