KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KROS MÜSABAKALARINDA BABAESKİ İMZASI

KIRKLARELİ’DE OKULLAR ARASI KROS MÜSABAKALARI YAPILDI Okul Sporları Federasyonu tarafından 07/12/2015 tarihinde Kırklareli’nde Okullar arası kros müsabakaları yapıldı. Okul sporları faaliyet programında yer alan "Okul Sporları Kros Müsabakaları",  İstasyon Mevkiinde yapıldı.
 KROS MÜSABAKALARINDA BABAESKİ İMZASI

 

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´nün 2015-2016 eğitim öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Kros Müsabakalarına Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Babaeski, Pınarhisar, Vize, Kofçaz ve Pehlivanköy İlçelerinde bulunan İlk ve Orta dereceli okullar katıldı.

            İlde yapılan kros müsabakalarında Babaeski ‘den katılan okullarımız büyük bir başarıya imza atarak İl birinciliklerini Babaeski ilçesine taşıyarak Türkiye genelinde yapılacak olan finallerde Kırklareli İlimizi temsil etme hakkı kazandı.

            Ödül töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü temsilcisi, il adına düzenlenen atletizm kros müsabakalarında dereceye giren bütün sporcuları tebrik etti. Öğrencileri yarışmalara hazırlayan antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerine de teşekkür eden yetkililer, "İl müdürlüğümüz tarafından düzenlenen okul sporları atletizm kros müsabakalarında dereceye giren sporcularımız, okul sporları federasyonumuz tarafından yapılacak olan bölgelerarası atletizm kros yarışmalarında ilimizi temsil edeceklerdir. Burada dereceye giren sporcularımıza şimdiden katılacakları müsabakalarda başarılar diliyorum" diye konuştu.

            Final müsabakalarının 15/01/2016 tarihinde Kocaeli’nde yapılacaktır. Babaeski’den derece alan Okullarımız şu şekilde sıralanmıştır:

 

Atatürk Ortaokulu

Yıldız Erkek Takım 1.liği

Yıldız Kız Takım 3.lüğü

Yıldız Erkek Ferdi 3.sü Emir TURAL

 

Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi

Genç Kızlar Takım 1.liği

Genç Erkek Takım 1.liği

Genç Kız Ferdi 2.si Sude AKAY

 

Babaeski Ortaokulu

Yıldız Erkek Ferdi 1.si Çağan BARAZ

 

Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Genç Erkek Ferdi 2.si Mustafa SELVİ

 

Büyükmandıra Cumhuriyet Ortaokulu

Yıldız Kız Takım 1.liği

Yıldız Kız Ferdi 1.liği Kardelen BİLEK

Yıldız Kız Ferdi 2.liği Derin DURGUN

Yıldız Kız Ferdi 3.sü Asya AKAY

 

10-12-201510-12-201510-12-201510-12-2015

 

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.