KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler arası´´Babaeski Okuyor" Yarışması düzenlendi

Liseler arası´´Babaeski Okuyor" Yarışması düzenlendi

Babaeski ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimize, kitap okuma ilgi ve sevgisinin oluşturulması için, geçen yıl,  “BABAESKİ OKUYOR” projesi geliştirerek uygulamaya başladık. Bu amaçla birçok toplantı yaptık, kararlar aldık. Aldığımız kararlardan biride 1. Dönem Ortaokullar arası, 2. Dönem Liseler arası okuma yarışması düzenleyerek, hediye olarakta bilgisayar ve tablet gibi çok cazip hediyeler belirleyerek, her öğrencimizin en az bir kitabı baştan sona okumasını sağladık. 

Yarışma Babaeski Cumhuriyet İlkokulu çok amaçlı salonunda gerçekleşti, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye Tokat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Muzaffer Karaman ve Semih Tahir Aksoy, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Gerçekleşen yarışmaya, Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.
Okumanın öneminden bahseden Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadriye Tokat, “Okumanın önemi günümüz çağımızda her geçen gün daha da çok hissettirmektedir. Bu gün burada bu yarışmaya katılan arkadaşlarımız, yarışmada bir ödül alamasalar da kazandıkları bu kitaplardan bilgiler onlara fazlasıyla yetecektir. Bu gibi etkinliklerin önümüzde ki yıllarda daha sık yapılacağını da belirtmek istiyorum” dedi.
Yarışmaya her okuldan, kendi okullarında dereceye giren  iki öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere Tarık Buğra-Osmancık, Cengiz Aytmatov-Beyaz Gemi, Peyami Safa-Fatih Harbiye kitaplarından toplamda 15 soru soruldu. Öğrenciler soruları 20 saniye içerisinde cevapladı.

Yarışma neticesinde birinci olan Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi öğrencilerine dizüstü bilgisayar, ikinci olan Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar, üçüncü olan Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine tablet hediye edildi.

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.