KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERE MATEMATİĞİ SEVDİRECEK PROJE

ÖĞRENCİLERE MATEMATİĞİ SEVDİRECEK PROJE

Erasmus + Progamı kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türk Ulusal Ajansı’nın Babaeski Atatürk Ortaokulu´na, hibe desteği ile hayata geçirdiği, “Maths Is Fun” adlı projesinin Matematik ve Zeka Atölyesinin açılışı gerçekleşti.

Amacı öğrencilerde matematik becerilerinin geliştirmesini engelleyen ön yargıları ve öğrencilerin başarısız olmasına neden olan matematik korkusunu ortadan kaldırmaya yönelik faaliyetler düzenlemek  olan  proje kapsamında gerçekleştirilen matematik atölyesinin açılışına Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Bayrak, Babaeski Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Güngör Gündoğdu , öğretmenler ve öğrencilerin velileri katıldı.

Programda öncelikle ilçe kaymakamı Tarkan Keskin tarafından asal sayı ağacının açılışı gerçekleştirildi daha sonra ise öğrencilerin matematiksel zekalarını kullanmalarına yönelik çok çeşitli oyunların oynandığı matematik ve zeka oyunları atölyesinin açılışı yapıldı. 

Tüm katılımcıların çocuklarla birlikte oyunlar oynadığı ve eğlenceli vakit geçirdiği açılışın sonrasında ise okul yönetiminin hazırladığı ikramlar servis edildi. Proje kapsamında açılan atölye ile ilgili olarak Babaeski Kaymakamı Tarkan Keskin şunları dile getirdi; Görüldüğü gibi oyunlar sadece çocukları oynayabileceği oyunlar değil aslında yetişkinlerinde oynayabileceği oyunlar Matematik eğlencelidir proje kapsamında okulumuzda matematik atölyesi açıldı sizlerle beraber gezdik bir çok oyun var. Anladığım kadarıyla bu oyunların temel özelliği insanı beyninin matematik kısmına yönelik olması, bunlar şans oyunları değil . Şans oyunları olmadığından dolayı da  çocuklar bunları oynarken matematik zekalarında da ilerleme kaydedeceklerdir.

Bu oyunları bizim tüm okullarımızda da yaygın hale getirmemiz lazım bunun dışında da yetişkinlerinde toplu olarak kullandığı alanlar da  var; Öğretmenevimiz gibi.

oralarada bu oyunların bir kısmını alabiliriz. Öğretmenevlerimizde emekli öğretmenlerimiz var onlarda belki kendi aralarında oynayarak çevrelerindeki insanlara aşılayabilirler. bu şekilde oyunları yaygınlaştırmamız önemli dedi.

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Bayrak´ta; Babaeski Atatürk Ortaokulu şuanda erasmus+K2 projesinin trakyadaki tek uygulandığı okul bu matematik oyunları ile maths is fun projemizin içerisindeki bir bölüm gerçekten proje şu anda çok yüksek bir ivme ile devam ediyor. Açılışı yapılan matematik atölyeside en büyük faaliyetlerden birisiydi. Bu şunu ortaya çıkarıyor; Eğer bir projeye başlıyorsanız o proje sizi belli bir noktaya taşıyor. Belli şeyleri yapmaya zorluyor. okulumu,okul müdürümü ve öğretmenlerimi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

 

03-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-2016

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.