KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJE YAPMAK BİZİM İŞİMİZ

Avrupa Birliği
PROJE YAPMAK BİZİM İŞİMİZ

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak;

1- Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında sunduğumuz Personel Hareketliliği projemiz Asil listeden hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Projemiz ile ilçemiz ortaokullarında görev yapan 36 öğretmenimiz Avusturya'nın Viyana şehri ile Estonya'nın Talinn şehrinde 1 hafta süreyle STEM Eğitimi kursuna katılacak 1 hafta süreyle de işbaşı Eğitimi yapacaklardır. Proje bütçemiz 58.890,00 Euro'dur.

2- Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği kapsamında sunduğumuz projemiz Asil listeden hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Projemiz kapsamında ilçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören 10 öğrenci ile Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören 10 çırak, Romanya, Avusturya, İtalya ve İspanya'da 3 hafta staj yapacaklardır. Katılımcılar Elektrik-Elektronik Teknolojisi ile Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Alanı öğrencilerinden seçilecektir. Proje bütçemiz 48.267,00 Euro'dur. Projemiz Kırklareli ilinde Asil listeden kabul edilen TEK KA102 Projesidir.

İlçemiz Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına başvurusunu yaptığımız;

3- Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği projesi Yedek listede yer almıştır. Proje ile okulumuzdan 30 öğrenci Avusturya ve Romanya'da 3 hafta staj yapacaklardır. Katılımcılar Çocuk Gelişimi, Moda Tasarımı Teknolojisi ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanlarından seçilecektir. Proje bütçesi 64.088,00 Euro'dur.

3 projemiz ilçemize hayırlı olsun.

 

 

 

Kadriye TOKAT

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.