KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Telafide Ben De Varım programı kapsamında Ayçiçeği Anaokulu Öğrencileri Ziyaret Edildi.

Telafide Ben De Varım programı kapsamında Ayçiçeği Anaokulu Öğrencileri Ziyaret Edildi.

"Telafide Ben De Varım" programı kapsamında Ayçiçeği Anaokulu Ziyaret Edildi. 

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla hazırlanmış olan "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında ilçemiz Ayçiçeği Anaokulu'nda öğrencilerimizin yaş grubu ve gelişim düzeylerine uygun olarak eğitim ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek, ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırmak, yeteneklerini sergilemelerine imkân vermek, özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek; evrensel, millî, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencilerde gönüllülük bilincini özendirmek, doğa ve çevre bilinci vb. konularda farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel, sosyal duygusal ve akademik gelişim alanlarında eğitim faaliyetlerinin düzenlendiği telafi döneminde öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmeleri de sağlanmaktadır.

Çocuklarımızın etkili ve verimli zaman geçirmelerini sağlamanın yanı sıra okul aile etkileşimini ve iletişimini artırmak; bilişsel, sosyal-duygusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayat boyu öğrenme ilkesi doğrultusunda ilçemiz Ayçiçeği Anaokulu'nda hayata geçirilen bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri 5 Temmuz- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam edecek olup velilerimiz de ilçemiz Ayçiçeği Anaokulu'na müracaat ederek tüm etkinlik ve faaliyetlere katılabilmektedirler. "Telafide Ben De Varım" programı kapsamında okul, ilçe, il ve ülkemiz genelinde gerçekleştirilecek tüm eğitim ve etkinlikler aynı zamanda https://telafidebendevarim.meb.gov.tr  internet adresinde velilerimizin istifadesine sunulmuş olup öğrencilerimiz ülkemiz genelinde diledikleri okulun eğitim ve etkinliklerine katılım sağlayabilmektedirler.

 

Öğrencilerimizin bütünsel gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen "Telafide Ben De Varım Programı" kapsamında ilçemizde yürütülmekte olan eğitim ve etkinliklere katılımlarınızı diler; etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirip yüz yüze eğitimden uzak kaldığımız günlerin telafisini yaparak öğrencilerimizin fiziksel, sosyal duygusal ve akademik gelişimlerine el birliği ile katkıda bulunabilmeyi temenni ederiz.

09-07-2021

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.