KIRKLARELİ BABAESKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRAKYAKA´NIN İLK BABAESKİ´NİN TEK ÇOCUK ORKESTRASI

Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Sosyo -Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı Kapsamında oluşturulan Trakyaka Çocuk Orkestrası Projesinin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.
TRAKYAKA´NIN İLK BABAESKİ´NİN TEK ÇOCUK ORKESTRASI

Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde,Ayçiçeği Anaokulu Gazi Osman Paşaİlkokulu, Babaeski Orta Okulu ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hayata geçirdiği Babaeski Trakyaka Çocuk Orkestrası´nın yemekli kapanış toplantısı Babaeski Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu’nda düzenlendi. Kapanış yemeğine; Kaymakam Tarkan Keskin,Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak, 1’inci Zırhlı Tugay Merkez Komutanı Albay Uğur Karayel, K.Ü. Babaeski Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Ertuğ Can, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Uzun, Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip , Şube Müdürleri Ali Osman Cura, Muzaffer Karaman, Semih Tahir Aksoy, Resmi Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak, yemek öncesi yaptığı açılış konuşmasında; “Trakya Kalkınma Ajansının Mali Desteği ile 4 okulumuzda yaş gruplarına uygun 4 müzik atölyesinin kurulumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Babaeski Trakyaka Çocuk Orkestrası Projesi Kapsamında İlçemiz okullarında 2000 öğrencimize Çoklu Zekâ Kuramı Değerlendirme Ölçeği uygulaması yaparak, müziksel ritmik zekâ düzeyi gelişmiş olduğu tespit edilen 115 öğrencimizin müzik atölyemizde eğitim alması sağlanmıştır. Çocuklarımızın yeteneklerinin erken yaşta keşfedilerek, toplumsal hayata uyum içinde katılmasını sağlayacak, örnek bir projeye imza atarak Babaeski Trakyaka Çocuk Orkestrası Projesinde sona ulaşmış bulunmaktayız. Projemize sağladığı hibe desteğinden dolayı başta Trakya Kalkınma Ajansını tebrik ediyorum. Projenin yazım ve uygulama sürecinde emeği geçen Proje Koordinatörümüz Nurten Tanıyan’ı, Okul Müdürlerini ve Müzik Öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum. Ayrıca Lüleburgaz Güzel Sanatlar Lisesi ve Kırklareli Rehberlik Araştırma Merkezine teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise; “ Bu güzel bir proje, geleceğe dair bir proje, biz inanıyoruz ki; çocuklarımızı hayata hazırlarken sadece Matematik, Türkçe, Fizik gibi dersleri vermek tek başına yetersizdir. Bunların yanında resim yapabilen, sportif aktivitesi olan ya da enstrüman çalabilen çocuk, daha özgüvenli ve tam olarak yetiştirilmiş oluyor. Bu yüzden biz de çocuklarımızın bütün noktalarıyla ele alınması noktasında Trakya Kalkınma Ajansı olarak, bölgemize hem maddi hem de manevi destekler veriyoruz. Bölge çocuklarımız için farklı eğitim projeleri geliştirerek, Türkiye’de ki ve Dünyadaki diğer çocuklarla rekabet edebilmeleri için uğraşıyoruz. Çünkü bugünün çocukları 10-20 yıl sonra Türkiye’yi temsil edecek. Ben bu projede emeği geçen koordinatörlere, öğretmenlere çok teşekkür ediyorum. Onlar bu işi yaparken, zamanlarından, evlerinden, çocuklarından fedakârlık ediyorlar ve gerçek eğitim noktasında faaliyetler yapıyorlar. Ayrıca diğer okullarla da iş birliği yaparak, birlikte iş yapabilme kültürünü geliştirmiş oluyorlar. Tabii bu da işin manevi boyutu, bu projelerin devamını diliyoruz. Biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak Babaeski’nin arkasında durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.Kapanış yemeğinin yenmesinden sonra program sona erdi.

21-04-201621-04-201622-04-2016

Hacı Hasan Mahallesi Atatürk Caddesi No 30 Babaeski/KIRKLARELİ - 0 288 512 11 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.